טיפ לשיפור המיקוד העסקי: נצלו את הידע ש-"מסתתר" ברחבי הארגון

אמנם האחריות לארגון בכלל, ולהשגת היעדים העסקיים שלו בפרט, מוטלת על כתפי שכבת הניהול, אבל הידע שיכול וצריך לשמש כבסיס להשגת היעדים מבוזר הרבה יותר ברחבי הארגון. כדי להשאר ממוקדים סביב היעדים העסקיים חשוב לנצל את "הידע הקולקטיבי" של הארגון, אך למרבה הצער – הרבה מהידע הזה הולך לאיבוד מכיוון שקשה לאסוף ולעבד אותו בצורה קונסטרוקטיבית. כמה אתגרים "מהחיים":

- כשאיש המכירות האמריקאי, הידוע כמתלונן סדרתי, טוען שוב שהוא מפסיד עסקאות למתחרים בגלל ש-"המוצר שלנו דפוק", כדאי להקשיב לפרטים ולוודא – אולי בכל זאת החברה המתחרה "עקפה אותנו בסיבוב" בלי ששמנו לב ?

- כשמנהל צוות התמיכה הטכנית בבאנגלור שוב שותק כשאתם שואלים אותו אם הגירסא החדשה פותרת את הבעיות המרכזיות של הלקוחות, כדאי לבדוק – האם הוא אמנם שותק רק בגלל פערי תרבויות ?

- כשאיש ה-QA החדש מתלונן שאף אחד לא מתייחס לבאגים שהוא מגלה כי הוא לא מצליח לשחזר אותם – כדאי לבדוק: האמנם הבעיה היא חוסר הנסיון שלו, או שהמוצר עדיין לא בשל לצאת ללקוחות ?

בקיצור, ברחבי הארגון יש הרבה אנשים, שבעבודתם היומיומית צוברים מידע שיכול לעזור לנו בשיפור המיקוד העסקי. האתגר שלנו כמנהלים הוא לסנן את הידע החשוב משלל הקיטורים היומיומיים, כך שנוכל להסיק מסקנות. אם נצליח בכך – יתן לנו הידע הזה הזדמנות מעולה לזהות בעיות שפוגעות במיקוד העסקי שלנו ולמצוא להן פתרונות.

כדי להשתמש בידע הקיים בארגון בצורה מיטבית, כדאי לפיכך להטמיע תרבות ארגונית ותהליכים שיעודדו עובדים מכל קצוות הארגון לשתף את המידע שברשותם באופן קונסטרוקטיבי, שישפר את תיפקוד הארגון בכלל, ואת המיקוד העסקי שלו בפרט.

עוד על דרכים לשיפור המיקוד העסקי בעזרת תקשורת ארגונית אפקטיבית והטמעת תהליכים תומכים – בטיפים הבאים. בינתיים תוכלו לקחת action item: חישבו על 3 עובדים בארגון שלכם שייתכן שיש להם אינפורמציה מעניינת שאינכם מודעים לה – ואז תכננו איך לקבל מהם את הידע הזה בצורה הכי אפקטיבית. בהצלחה!

כדי לקבל טיפים לשיפור המיקוד העסקי פעם בשבועיים לתיבת הדואר – הרשמו כאן.

Powered by WordPress