מהו מיקוד עסקי?

מיקוד עסקי הוא היכולת הארגונית להגדיר יעדים עסקיים שימצו באופן הטוב ביותר את הפוטנציאל של החברה להצליח, ולהפעיל את כלל המשאבים העומדים לרשות החברה באופן המיטבי כדי לתמוך ביעדים אלו ולמקסם את הצלחתה העסקית. לפיכך, מיקוד עסקי אינו עניין לאנשי שיווק או למנהלים העסקיים בלבד – כל מנהל בארגון שולט בחלק כלשהו ממשאבי החברה, ויש לו יכולת לשפר את המיקוד העסקי של אותם המשאבים ובכך לתרום להצלחת החברה.

כדי להיות ממוקד-עסקית, על הארגון לממש שלושה עמודי-תווך מרכזיים:
1. הגדרת יעדים עסקיים ברורים, ריאליים ומוסכמים
2. הטמעת יעדי העסק בשיח הארגוני, ותיקשור אפקטיבי של התרומה המצופה מכל ארגון ומכל עובד להשגתם
3. הגדרה ושמירה על תהליכי עבודה שיתמכו בהשגת היעדים העסקיים

למרות החשיבות של מיקוד עסקי להצלחה ארוכת-טווח של חברות, סובלות חברות הייטק רבות מהעדר מיקוד עסקי או מהחלשות המיקוד עם הזמן. באתר הבית שלי תוכלו לקרוא עוד פרטים על מיקוד עסקי, על הסיבות להחלשותו ועל מימוש עמודי-התווך הנ"ל.

זיהוי נכון של נקודות הכשל במיקוד העסקי, והצלחה בפתרונן, דורשים הבנה עסקית מעולה, ראייה מערכתית מצוינת, יכולת להניע תהליכים ארגוניים אפקטיביים וכן מעורבות ומחויבות ניהולית. יש יתרונות רבים לשיתופו של יועץ חיצוני מנוסה, שיעבוד יחד עם הנהלת החברה על מנת לזהות את נקודות החולשה שפוגעות במיקוד העסקי, יתווה בשיתוף עם המנהלים דרכים לפתרון הבעיות, ויסייע בהטמעת הפתרונות בחברה תוך כדי העצמתם של מנהלי החברה – כדי שיוכלו להמשיך בתהליכי השיפור לאורך זמן. קראו עוד פרטים על ייעוץ למיקוד עסקי באתר שלי.

 

Powered by WordPress